středa 6. ledna 2016

Tři Óčka

Rok se s rokem sešel a je nám zase o rok víc. A je nás o jednoho víc. Máme se OOOK. Máme se, Oldřich, Oldřich, Oskar a Kateřina. Takhle pěkně.


V návaznosti na předchozí spací článek tu mám inspiraci na spaní těch nejmenších.
Dobrý základ je dětská postýlka. Já si tu naši vyaukrovala před dvěma lety, je to obyčejná ikea postýlka, která je neobyčejná tím, že je o pět centimetrů kratší. Původním majitelům se zřejmě celá nevešla do ložnice, a bojovali o každý centimetr, tak jako my.
Nu a protože jsme obývali garsonku a vysunovací postel, bylo potřeba, aby postýlka byla také co nejvíc mobilní. Nechala jsem si k ní tedy přidělat kolečka, což byla jedna z prvních vychytávek.

Když byl první pan Ó na světě, zjistili jsme, že bude dobré tu a tam postýlku umístit do zvýšené polohy. Asi jako každý jsme to nejprve řešili vypodložením jedné strany knihami (zjistila jsem, že nejčastěji používaný je slovník angličtiny a němčiny), my měli pod jednou nohou Idiota, neb nevlastníme německý slovník, a pod druhou anglický slovník.
Brzy se mi knižní vypodložení přestalo zamlouvat, kolečka po knihách klouzala a ničila je. Vyrobila jsem si tedy speciální klínky ze starých krabic z vlnité lepenky. Nařezala jsem si čtverce, které jsem k sobě slepovala obyčejným herkulesem a do posledních dvou vrstev jsem ve čtverci vyřízla ještě malý čtvereček pro lepší ukotvení koleček postýlky. Jak je vidět, klínky pěkně slouží dodnes.


Výbornou uspávací vychytávkou je houpačka vyrobená z šátku na nošení. Tenhle nápad jsem okoukala kdesi na internetech, s panem Ó jsme ho moc nestihli využít, protože byl už poměrně velký a spíš už ho bavilo skákat z houpačky ven po hlavě. Nyní jsem houpačku testovala na panu Oskárkovi, a ano, líbí se mu to a uspí ho to, když má nějaký smutek, nebo bříškabol.


Postýlku tedy využíváme více způsoby, houpačka je zavěšená stále, a tak zároveň slouží jako stínidlo před světlem, když pan Os zrovna spinká standardním způsobem na matraci. Součástí postýlky je samozřejmě i mrakomantinel, který momentálně slouží hlavně jako kojící polštář. Pana Ose hlídají dvě velryby, za které tímto děkujeme tetě Evženii. (K sehnání jsou zde: http://www.fler.cz/raphlstore)
Tak hezké sny!

2 komentáře:

  1. Jé, nápad s mimi houpačkou se mi moc líbí, hned si stahuju a ukládám:-) Nám se mimi zatím houpe v bříšku, ale až vykoukne ven, třeba by se mu to mohlo líbit. Jen jsem se chtěla zeptat (ještě se v mimi věcech moc nevyznám), neublíží to nějak páteři? Je nutné to něčím zpevňovat nebo v tom má prcek pod sebou jen tu deku, ve které je zabalený?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Našemu miminku (i tomu dvouletému) se to líbí moc :). Tedy, nejsem odborník, zádíčka jsou tam zaoblená podobně, jako právě v bříšku, miminko je tam hezky schoulené, jako třeba v závěsné houpačce hacce. Dokonce jsem podobný princip houpačky viděla v knížce Něžná náruč rodičů od Evy Kiedroňové (ač tedy s autorčinými ostatními doporučeními nejsem úplně ztotožněná), kde tento způsob ležení doporučovala v kapitole pro nedonošené děti. Ničím nezpevňuji ani nepodkládám, a kdyby nebyl Os takovej zmrzlík, ležel by si v houpačce klidně i v negližé :)

      Vymazat